Hotel Europa Brno
 

Poznej Brno

 


Brno leží ve střední části Evropy na starých obchodních cestách, které spojovaly sever s jihem. Coby druhé největší město v České republice je zároveň metropolí Moravy a historickým sídlem Přemyslovců.

Městu dominuje hrad Špilberk s velmi dobře zachovaným gotickým palácem a dvěma kaplemi. V minulosti byl přestavěn na barokní pevnost, a v 19. století dokonce sloužil jako žalář, kam bývali zavíráni výhradně političtí vězni. Tak si vysloužil svou přezdívku „Žalář národů“.

Brno se ale může pochlubit i celou řadou dalších památek. Například gotickou katedrálou Petra a Pavla na návrší Petrov. Dále pak město zdobí klášterní budovy duchovních řádů, barokně naturalistická kašna Parnas, biskupský dvůr, renesanční paláce pánů z Lipé a pánů z Kunštátu, kostel sv. Jakuba či Hausperský palác. V Brně sídlí také populární divadlo Husa na provázku.

Brno ale není jen historickým městem, bývá považováno i za centrum moderní architektury. Za zmínku rozhodně stojí dva skvosty pocházející z 19. století: Kleinův palác a první elektrifikované divadlo v republice, Mahenovo divadlo. Mnohem větší význam však má celá řada brněnských secesních staveb.

Pokud je řeč o Brnu, nesmí se zapomenout na proslulou vilu Tugendhat, kterou roku 1929 realizoval německý architekt světového věhlasu Ludwig Mies van der Rohe. Do stejného období řadíme i vznik komplexu budov známého jako Brněnské výstaviště, kde se každoročně koná přes padesát veletrhů.

Brno ale nabízí spoustu zajímavostí i mimo své centrum. Takovým místem je například ZOO, botanická zahrada, rozsáhlé parky nebo pro fanoušky motorismu Masarykův okruh, kde se pořádají mistrovství světa silničních motocyklů a Grand Prix ČR.

Průvodce města Brna zde


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Hotel Europa v Brně hodnocení