Hotel Europa Brno
 

Filozofie

 


„Umělecký pobyt“ který byl realizován v Hotelu Europa se zrodil ze společné vůle a odhodlání majitele a provozovatele Hotelu Europa. Hlavním motivem byla vůle vytvořit prostor, kde by si mohli hosté hotelu jak odpočinout, tak zároveň zakusit mimořádný umělecko-kulturní zážitek.
30 umělců z České republiky, Itálie a jiných zemí se v hotelu Europa měsíc střídali, aby z něj vytvořili místo, kde se po kulturní stránce stýkají dvě národnosti, které se k sobě umělecky i obchodně stále více a více přibližují. Během tohoto období se uskutečnilo hned několik společných debat na téma „
ubytování“, kterých se zúčastnili spisovatelé, filozofové a jiní intelektuálové, aby se pokusili inspirovat umělce při realizaci jejich uměleckých děl.
Tato díla, která byla navržena i realizována mezi zdmi hotelu, proměnila prostor Hotelu Europa ve skutečné muzeum současného umění. Návštěvník je tak nabádán k zamyšlení nad vybraným tématem i k prostému odpočinku v nádherném prostředí nových prostor.
Tento projekt přesto znamená jen první krok na dlouhé cestě, který má Hotel Europa dovést k jedinému cíli: Lišit se od ostatních právě svým sepětím se světem umění a kultury. Do budoucna se například plánuje i uspořádání vernisáže uvnitř hotelu pro každého umělce, který bude v rámci tohoto projektu jedním z pěti nejúspěšnějších výtvarníků.

Ve spolupráci a pod patronátem:

 


 

 
Hotel Europa v Brně hodnocení